Ljudmilla Martin, Liisa Marmor jt. "Eesti kividel kasvavad suursamblikud"

Autor: Ljudmilla Martin, Liis Marmor, Andres Saag, Tiina Randlane
Pealkiri: Eesti kividel kasvavad suursamblikud.
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator:  M. Niin
Väljaandmise aeg: 2015
Formaat:  13x21 cm, 304 lk., pehme köide
Kaal:
Seisukord: uus

Samblikud – teaduslikus mõttes seened, kes kooselus vetikate või tsüanobakteritega moodustavad puudel, kividel ja maapinnal erikujulisi ja -värvilisi tallusi – on Eestis juba päris hästi tuntud. Taimede hulka kuuluvate sammaldega neid enam segi ei aeta.

Teada on samblike kasutusvõimalused metsade kaitseväärtuse või õhu saastatuse tuvastamiseks, ravimina või kauni dekoratsioonina näiteks jõulupärgades. Uue raamatu abil jätkub nende salapäraste, kuid kõikjal esinevate organismide tutvustamine sarnaselt eelmise raamatuga “Eesti puudel kasvavad suursamblikud” (Randlane jt 2011). Liikide kindlakstegemist võimaldab pildiline määraja; kui liigi nimi on teada, leiab tema kohta täiendavat teavet raamatu põhiosa moodustavatelt liigilehtedelt. Eestis on teada ligi tuhat samblikku moodustavat seeneliiki, neist vaid kolmandik kuulub suhteliselt suure ja silmatorkava tallusega suursamblike hulka. Raamatus tutvustatakse 108 Eestis kividel kasvavat suursamblikku.

Käsiraamat on kolmkeelne (eesti, inglise, vene), varustatud oskussõnastiku, liikide lühikirjelduste ja arvukate piltidega.

Läbi müüdud